• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
5
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان خبر داد:

برای ۹۰ هزار واحد مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شد

  • کد خبر : 5055
  • ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
برای ۹۰ هزار واحد مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان از صدور سند مالکیت ۹۰ هزار واحد مسکونی روستاییان استان و اتمام مقاوم‌سازی صددرصدی روستاهای هرمزگان طی دو سال آینده خبر داد و گفت: اولویت ما این است در تمام روستاهای هرمزگان طرح هادی اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای شرجی نیوز، «شهریار نوری زاده»، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی «ره» گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ازجمله نهادهایی است که حضرت امام راحل در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی که عقب‌ماندگی به میزان قابل‌توجهی در کشور بیداد می‌کرد با درایت و هوشمندی حساب ۱۰۰ بانک ملی را در جهت ساخت منازل افراد فاقد مسکن در روستاها تأسیس کرد.

وی در ادامه افزود: به برکت انقلاب اسلامی ایران در حوزه شهرستان بندرعباس، روستاها نیز توسعه‌یافته است و همان‌طور که شاهدید مهاجرت معکوس از شهر به روستاها شکل‌گرفته است.

نوری زاده ضمن بیان اینکه هم‌اکنون ۱۸۶ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان هرمزگان وجود دارد، گفت: هم‌اکنون ۱۸۶ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان هرمزگان وجود دارد و همچنین از سال ۱۳۸۴ که موضوع بهسازی مسکن روستایی و سوانح طبیعی در هرمزگان پیش آمد تاکنون از این دو محل مطابق با میانگین کشوری بالغ‌بر ۵۳ درصد روستاهای هرمزگان به‌واسطه تسهیلات ارزان‌قیمت عملیات مقاوم‌سازی آنان انجام‌شده است.

وی همچنین تصریح کرد: در استان هرمزگان بالغ‌بر هزار و ۳۳۱ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد و از این تعداد تاکنون بالغ‌بر ۹۸ درصد این روستاها عملیات مقاوم‌سازی آن انجام‌شده است.

اجرای ۴۰ درصدی طرح هادی در هرمزگان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان در خصوص مقاوم‌سازی روستاهای هرمزگان و طرح هادی گفت: برنامه ما برای دو سال آینده این است تمام روستاهای هرمزگان به‌صورت صددرصدی مقاوم‌سازی کنیم. نوری زاده بابیان اینکه، تاکنون ۴۰ درصد روستاهای هرمزگان عملیات اجرایی طرح هادی انجام‌شده است، گفت: در بحث عملیات اجرایی طرح هادی روستایی، میانگین کشوری ما ۵۵ درصد و همچنین عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ۴۰ درصد است.

وی یادآور شد: به علت پراکندگی راه‌های روستایی و عدم دسترسی به خدمات حمل‌ونقل در منطقه بشاگرد اجرای طرح هادی روستایی سخت است اما اولویت ما این است که در حوزه جاسک، بشاگرد ورودان بتوانیم در این مناطق به انجام برسانیم.

نوری زاده عنوان کرد: به دستور دکتر نیکزاد و وزارت راه و شهرسازی برنامه ما این است که طرح هادی تمام مناطق دورافتاده را انجام دهیم.

وی در ادامه بیان داشت: ۵۰۰ روستا در هرمزگان باید موردبازنگری قرار بگیرند و این در حالی است که در سال ۱۴۰۰ بالغ‌بر ۱۵۶ روستا را موردبازنگری قراردادیم اما متأسفانه اعتبارات ملی در زمان مقرر ابلاغ نشد تا بتوانیم ۸۰ درصد تعهدات را انجام دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان به شناسنامه‌دار کردن واحدهای مسکونی اشاره کرد و افزود: شناسنامه‌دار کردن واحدهای مسکونی قطعاً می‌تواند بسیاری از مشکلات روستاییان را مرتفع کند.

نوری زاده در ادامه ابراز داشت: از ۱۸۶ هزار واحد مسکونی تا به اکنون اسناد مالکیت ۹۰ هزار واحد مسکونی روستاییان صادرشده است و در سال گذشته بالغ‌بر سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی داشتیم که برای تمام آن سند صادر شد.

وی گفت: در سال جاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان با مشارکت اداره ثبت‌احوال برنامه‌ریزی دقیق را در راستای افزایش سهمیه برای صدور اسناد مالکیت انجام داده است تا بدین‌وسیله دغدغه‌های مردم کاهش پیدا کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان گفت: سال گذشته بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی و همچنین قیر رایگان تخصیص داده شد که ما توانستیم در ۱۶۴ روستای هرمزگان عملیات اجرایی طرح هادی را انجام دهیم و همچنین امسال بالغ‌بر ۲۲۵ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی تخصیص داده شد.

وی خاطرنشان کرد: اولویت ما این است در تمام روستاهای هرمزگان اعم از مناطق دورافتاده و صعب‌العبور بشاگرد نیز طرح هادی روستایی با دستور استاندار هرمزگان اجرایی شود.

نوری زاده بیان داشت: ما باید بتوانیم هرساله منظومه‌های روستایی را با محوریت توسعه پایدار روستاها مطالعه کنیم تا بدین‌وسیله موازی کاری در هیچ سازمان انجام نشود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان افزود: در سطح روستاهای استان هرمزگان ۱۹۲ خانوار وجود دارند که همگی آنان دارای دو فرزند معلول هستند، اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مشارکت بهزیستی و بنیادمستضعفان توانست که واحدهای مسکونی را برای این خانواده‌ها احداث کند.

وی اذعان داشت: سال گذشته در راستای انعقاد تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان با سازمان برنامه‌وبودجه، بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان بالغ‌بر ۶ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در کوهشاه احمدی، بشاگرد، جزیره لارک با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی احداث‌شده است.

عملکرد مثبت بنیاد مسکن هرمزگان در حوادث طبیعی اخیر استان

نوری زاده به جریانات سیل شرق هرمزگان «میناب و رودان» اشاره کرد و گفت: تاکنون بالغ‌بر ۳۷۰ واحد مسکونی که در جریانات سیل آسیب‌دیده بودند، احداث شد و همچنین سیل دیگری در این حوزه شرق هرمزگان به وقوع پیوست که تسهیلات آن در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ ابلاغ شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان ابراز داشت: بالغ برهزارو ۵۳۰ واحد مسکونی رودان و میناب در دست ستاد معین بازسازی داریم که تاکنون پروانه ساخت این واحد مسکونی صادرشده است و در زمان‌بندی ۶ ماه این واحدها به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به زلزله بخش فین و دهستان سیاهو و بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: براثر وقوع زلزله بالغ‌بر دو هزار واحد روستایی و ۴۹۸ واحد شهری آسیب دید و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان نیز ۹۸ درصد واحدهای روستایی را در آن منطقه اعم از عملیات فونداسیون، دیوارچینی، ایزوگام، نصب درب و پنجره، سقف و… به اتمام رسیده است.

نوری زاده به زلزله غرب هرمزگان بخش مهران بندرلنگه و شهرستان بستک اشاره کرد و افزود: تاکنون ۳۲۰ واحد مسکونی عملیات اجرایی و تعمیر آن با مشارکت مردم و نظارت ستاد بازسازی انجام‌شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در خردادماه ۱۴۰۱ زلزله مهیبی در دو بخش مهران، بخش مرکزی بندرلنگه رخ داد که بالغ‌بر هزار ۱۹۶ واحد روستایی آسیب دید و از این تعداد ما عملیات اجرایی حدود هزار ۱۰۰ واحد مسکونی را آغاز کردیم.

وی عنوان کرد: در دی و بهمن به دلیل اینکه سازمان مدیریت مصوبه را به دولت ارسال نکرده بود کار در زمان مقرر انجام نشد در غیر این صورت اگر تسهیلات به‌موقع در اختیار ما قرار می‌گرفت با پیگیری استاندار این پروژه به اتمام می‌رسید.

نوری زاده افزود: هم‌اکنون با پیگیری استاندار هرمزگان، نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نمایندگان غرب هرمزگان تسهیلات ابلاغ شد تا به اکنون ۹۰۰ واحد مسکونی، اسکلت‌بندی آن انجام‌شده و ۵۵۰ واحد مسکونی عملیات اجرایی سقف زده‌شده و همچنین ۶۲۰ واحد مسکونی عملیات اجرایی دیوارچینی آن به اتمام رسیده است، امید داریم که در ۴ ماه آینده با مشارکت بانک عامل و تزریق تسهیلات به پیمانکاران این واحدهای مسکونی به بهره‌برداری برسد.

لینک کوتاه : https://www.avayesharjinews.ir/?p=5055

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
اخبار اخبار هرمزگان اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان استانداری هرمزگان امام جمعه بندرعباس ایزوایکو بسته لوازم التحریر،ستاد اجرایی فرمان امام در هرمزگان،بنیاد احسان،پویش ابریشم بشاگرد بندر خمیر بندرعباس تاسیس دهیاری تجارت تعزیرات حکومتی توسعه و تجهیز اماکن ورزشی توقیف خودروی شوتی جریمه تعزیراتی خلیج فارس خودروی شوتی دانشگاه دریا دهه فجر دپوی سوخت ذبیح الله خدائیان رمپ اصلی فلزی سازمان بازرسی ساسان صادقی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان،منوچهر دانشمند،بینادبرکت، بیمه،روستاها،هرمزگان سد جگین شبکه ملی اعتبار عبادی زاده غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان قاچاق سوخت قشم مخابرات هرمزگان،ict،مهدی حیدری،ارتباطات و فناوری اطلاعات،هرمزگان،بندرعباس مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام در هرمزگان،منوچهر دانشمند،حمایت،خانوارهای محروم، استان هرمزگان،محرومیت زدایی مرزبانی هرمزگان مهدی دوستی هرمزگان هواشناسی ورزشگاه 10 هزار نفری میناب ورزشگاه میناب وزارت آموزش و پرورش کالابرک الکترونیک کیانوش عارفی